Mātes loma 21. gadsimtā

Dalīties ar rakstu
07.08.2018 |

Toreiz varēja nopirkt tikai viena modeļa grūtnieču kleitu, tika lietotas auduma autiņbiksītes un varēja izvēlēties tikai kādu no diviem bērnu ratiņu veidiem. Mūsdienās ir pieejami ļoti ērti legingi, šūpulīši, anatomiski pareizas formas knupīši, rācijas, somas bērna nēsāšanai un visdažādākās bērnu drēbītes.

Pasaulē nepieciešams līdzsvars, tāpēc ne visas šīs priekšrocības var brīvi izmantot. Runa nav tikai par finansiālām iespējām. Vienkāršību kādā jomā var kompensēt pārmērības citā. Mūsdienās ir tik daudz lietu, kas radītas, lai atvieglotu mātes rūpes par savu mazuli, ka dzīvei vajadzētu būt tik vienkāršai.

Bērnu var ielikt speciālā mugursomā un doties kalnu pārgājienā. Var strādāt mājās un turpināt veidot savu profesionālo karjeru. Mazuli var uz laiku atstāt bērnu rotaļu telpā, lai mamma varētu pasportot. Jaunā māmiņa var darīt visu to, ko darīja pirms kļuva par mammu, un vēl būt nevainojamā formā un lieliski izskatīties.

Netiekot galā ar kādu no šeit uzskaitītajām lietām, jaunās māmiņas mēdz just izmisumu. Tas ir tik muļķīgi! Tu esi vislabākā mamma savam mazulim. Ja tavs darbs tev sagādā prieku, velti laiku arī tam. Ja tev patīk sportot, dari to. Taču atceries stāvēt pāri mūsdienās valdošajam uzskatam, ka mūsdienās mātei ir pa spēkam pilnīgi viss. Tev šīs lietas nav jādara obligāti. Mātes galvenais uzdevums 21.  gadsimtā nav būt visu varošai, bet gan būt pēc iespējas apmierinātai un gādāt par to, lai ģimenē pēc iespējas valdītu miers.

Kā jaunajai māmiņai saglabāt iekšējo mieru? Liekot lietā veselo saprātu un intuīciju.

Kad ģimenē ienāk mazulis, jaunā māmiņa parasti ir neizgulējusies, viņai nepietiek laika sev, vaļaspriekiem vai vienkārši atpūtai. Tomēr ir viena lieta, kuras šajā posmā ir atliku likām. Tie ir padomi. Ar tiem neviens neskopojas. Tev tam jābūt gatavai.

Padomi, kurus dod ģimenes locekļi vai tuvākie draugi, kas izaudzinājuši paši savus bērnus, var būt pieņemami. Taču attālu paziņu, piemēram, vidusskolas laiku draudzenes, ar kuru neesat tikušās jau piecus gadus un kuras atbildīgākais pienākums ir laicīgi aizvest uz suņu frizētavu savu Čivavu, padomi var būt ļoti kaitinoši.

Līdzīgi raksti no vecākiem

Kāpēc pēkšņi visiem rūp tava labklājība?

“Ļauj mazulim raudāt, citādi tu viņu izlutināsi.”

Lasīt vairāk

Kāpēc pēkšņi visiem rūp tava labklājība?

“Ļauj mazulim raudāt, citādi tu viņu izlutināsi.”

Lasīt vairāk

Mēs esam arī sociālajos medijos

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!