Komēta

Skat, tur lido komēta!

Tā izskatās kā bumba ar plīvuru, vai ne? Pasaulē zināmākā ir Haleja komēta, kas no Zemes redzama apmēram ik pēc 75 gadiem.
Komēta 1
Senāk, kad cilvēki nespēja loģiski pamatot komētu izcelsmi, daudzi domāja, ka tās atgriešanās izraisīs dažādas katastrofas – plūdus, slimības vai karu. Mūsdienās no Haleja komētas neviens vairs nebaidās, jo zinātnieki ir izskaidrojuši komētas fenomenu. Komēta ir neliels objekts Saules sistēmas orbītā, un tas sastāv no sasalušām gāzēm, ūdens un putekļiem. Kad šis lidojošais objekts tuvojas Saulei, no Zemes redzama komētas spožā aste.
Komēta 2
Haleja komēta pēdējo reizi redzēta 1986. gadā, un tā atgriezīsies 2061. gadā. Atceries to un nenokavē tās spožo atgriešanos, jo cilvēkiem var laimēties to redzēt tikai vienreiz dzīvē!
Komēta 3
Kāpēc mēs redzam komētas? Tās ir redzamas garās astes dēļ, kas sastāv no gāzes un putekļiem un kas, atstarojot saules gaismu, līdzinās degošai komētai. Lielākā daļa kosmiskajā telpā lidojošo komētu no Zemes nav redzamas, jo tās lidinās aiz Plutona orbītas. Ļoti reti kāda no tām nonāk šajā Saules sistēmas daļā. 

Krāsojamā grāmata

Vai vari izvēlēto objektu izkrāsot tā, lai tas izskatītos īsts? Palūdz pieaugušajam izdrukāt šo krāsojamo grāmatu. Tev vēl vajadzēs krāsainos zīmuļus, un varēsi sākt!

Lejuplādē PDF failu

Krāsojamā grāmata

Vai vēlies uzzināt vēl kaut ko?

Atoms

Vai vēlies uzzināt vēl kaut ko? Noklikšķini uz gaiši zilās pogas zem teleskopa.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!