Jupiters

Ei, paskaties uz milzi Jupiteru!

Jupiters ir Saules sistēmas piektā planēta. Salīdzinot ar četrām iepriekš aprakstītajām planētām, šai nav cietas virsmas, taču tās akmenscietais kodols sastāv no gāzes un putekļiem. Šī planēta ir pirmā no tā dēvētajiem gāzes milžiem.
Jupiters 1
Tā ir lielākā un smagākā planēta, un tā griežas visātrāk no visām Saules sistēmas planētām. Tā ap savu asi griežas tik ātri! Ja tik ātri grieztos Zeme, šeit diena ilgtu mazāk par stundu. Jupiters no Zemes debesīs ir labi redzams ar neapbruņotu aci. Tas ir trešais spilgtākais spīdeklis naksnīgajās debesīs pēc Mēness un Venēras. 
Jupiters 2
Teleskopā izskatās, ka Jupiters ir svītrains. Svītras veidojas no vērtām, kas Jupitera atmosfērā notiek jau vairākus miljardus gadu. Ievērības cienīgākais ir Lielais Sarkanais plankums, kas ir apmēram mūsu planētas Zemes izmērā.
Jupiters 3
Jupitera svars dod tam iespēju zināmā mērā pildīt Zemes dabiskā miesassarga funkcijas. Pateicoties spēcīgajai gravitācijai, tas novirza vai pat iznīcina noklīdušas komētas, kas pretējā gadījumā varētu skart Zemi.

Jupiters

Saules sistēmas lielākā planēta ar 60 mēnešiem.

Lejuplādē PDF failu

Jupiters

Vai vēlies izzināt vēl kādu planētu?

Saturns

Nevari izdomāt, kurp doties tālāk? Noklikšķini uz zilās pogas.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!