Plutons

Iepazīsties ar Plutonu – pundurplanētu, kas vēl nesen bija devītā planēta.

Plutons 1
Jā, vēl nesen tā bija viena no Saules sistēmas planētām. Kāpēc tā vairs nav? Zinātnieki 2006. gadā astronomijas konferencē Prāgā vienojās, ka Saules sistēmas planētām ir jāizskatās līdzīgi, un noteica planētu formas, svara un Saules apriņķošanas diapazona kritērijus.
Plutons 2
Izrādījās, ka Plutons ir daudz vieglāks, nekā kādreiz tika uzskatīts, tāpēc nolēma to pārdēvēt par pundurplanētu. Kopš tā brīža par Saules sistēmas pēdējo planētu uzskatāms Neptūns.
Plutons 3
Plutons ir mazāks un vieglāks par mūsu Mēnesi. Tas Sauli apriņķo 248 gados un ap savu asi apgriežas 367 dienās. Tam ir ciets kodols, un tā virsmu klāj sasalis metāns un citas gāzes.

Krāsojamā grāmata

Vai vari izkrāsot planētu tā, lai tā izskatītos kā īsta? Palūdz mammu vai tēti izdrukāt tev šo krāsojamo grāmatu. Kad saņemsi grāmatu, paņem krāsainos zīmuļus un ķeries klāt!

Lejuplādē PDF failu

Krāsojamā grāmata

Kosmosa ceļojums tuvojas noslēgumam.

Ceļojums kosmosā

Taču paliec vēl tepat, jo piedzīvojumi vēl nav galā! Nākamajās sadaļās es parādīšu citas interesantas lietas par kosmosu un pat dažādus tehnoloģiskos izgudrojumus. Pateicoties šiem izgudrojumiem, cilvēkiem ir iespēja pavērt kosmosa noslēpumainības plīvuru...

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!