Jautājumi un atbildes.

Dalīties ar rakstu
15.09.2018 |

Vitamīnus un minerālvielas vēlams uzņemt ar sabalansētu uzturu, tomēr daudzi bērni ēd pārāk maz augļu un dārzeņu. Daži bērni tos neēd nemaz. Marsieši zīmola produkti ir uztura bagātinātāji, un tie neaizstāj pilnvērtīgu uzturu. Bērna veselīgas attīstības priekšnosacījums ir sabalansēts uzturs.

Kāpēc bērns saslimt pat tad, ja katru dienu lietoja Marsieši preparātus?

Bērna imūnsistēma ar laiku iemanās pretoties vīrusiem un baktērijām. Ilgtermiņā lietojot Marsieši preparātus, tiek stimulēta bērna imūnsistēma un sekmēta veselīga attīstība.

Tomēr tas nenozīmē, ka bērns nevar saaukstēties. Bērna imūnsistēmas pareizai attīstībai tas pat nāktu par labu, un tas ir dabiski.

Kādas ir bērnu kognitīvās funkcijas? Kā tās var attīstīt un kāpēc tas jādara?

Kognitīvās spējas, ko mēdz dēvēt par prāta funkciju, ir saistītas ar vienu no svarīgākajām cilvēka psihes daļām. Psihes centrālie mezgli atrodas dažādās smadzeņu daļās. Kognitīvās funkcijas ir, piemēram, atmiņa, spēja koncentrēties, uzmanība, runas spēja, spriestspēja un spēja uztvert informāciju. Kognitīvās funkcijas galvenokārt attīstās agrā bērnībā. Tāpēc šis posms bērna attīstībā ir tik nozīmīgs.

Sarkanie asinsķermenīši izplata skābekli pa visu ķermeni, un to galvenā sastāvdaļa ir dzelzs. Sarkanie asinsķermenīši piegādā skābekli arī smadzenēm, tāpēc tiem ir būtiska nozīme arī kognitīvo spēju attīstībā.

DHA (dokozaheksaēnskābe) savienojums pieder tā dēvētajai svarīgo omega-3 taukskābju grupai. Cilvēka ķermenis nespēj pietiekamā daudzumā sintezēt šīs taukskābes, tāpēc tās ir regulāri pietiekamā daudzumā jānodrošina ar uztura bagātinātājiem. Omega-3 taukskābes lielā daudzumā izmanto smadzenes, tāpēc tās ir nepieciešamas pareizai attīstībai un ķermeņa funkciju nodrošināšanai.

Vai bērns var pārdozēt vitamīnus?

Ievērojot ieteicamo devu, vitamīnus nevar pārdozēt, pat tad, ja bērns ēd arī augļus. Tomēr jāņem vērā, ka augļu un dārzeņu patēriņam jābūt sabalansētam – bērnam nevajadzētu ēst daudz viena veida augļus vai dārzeņus. Tas jāievēro arī tad, ja bērns nelieto nekādus uztura bagātinātājus. Pat tad, ja bērns nejauši izēstu visu Marsieši vitamīnu iepakojumu, bērna organisms pats spētu atbrīvoties no nevajadzīgajām vielām. Tātad bērna veselība netiktu apdraudēta pat tad, ja šos preparātus lietotu nepareizi. Taču tādā gadījumā iespējami gremošanas traucējumi, nelaba dūša, caureja vai citas nevēlamas izpausmes, tāpēc vitamīnu preparāti jāglabā bērniem nepieejamā vietā.

Kas notiks, ja bērns lieto citus medikamentus vai uztura bagātinātājus? Vai, lietojot tos kopā ar Marsieši preparātiem, varētu pasliktināties bērna veselība?

Lietojot Marsieši preparātus kopā ar populārākajiem pretdrudža medikamentiem, nepastāv risks veselībai. Ja bērnam ārsts ir izrakstījis medikamentus, kas jālieto ilgstoši, par jebkādu uztura bagātinātāju lietošanu jākonsultējas ar bērna ārstu. Nav ieteicams vienlaikus lietot divus vitamīnu preparātus. Pirms to lietošanas jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu.

Vai labāk vitamīnus uzņemt Marsieši uztura bagātinātāju vai svaigu augļu un dārzeņu veidā?

Marsieši preparāti ir daudzveidīga un sabalansēta uztura piedeva, un ar to nedrīkst aizstāt sabalansētu uzturu. Masveida ražošanas rezultātā augļu un dārzeņu vitamīnu un minerālvielu sastāvs ir mainījies. Dabas piesārņojuma un aktīva dzīvesstila ietekmē pieaug pieprasījums pēc šīm organisma pareizai darbībai nepieciešamajām vielām. Marsieši preperāti bagātina organismu ar aktīvajām vielām, kas ir būtiskas bērna veselībai. Var būt grūti zināt, cik augļu un dārzeņu bērns apēd bērnudārzā vai skolā, tāpēc Marsieši palīdz nodrošināt vitamīnus un minerālvielas, kas bērniem bieži vien trūkt un kas ir svarīgi veselīgai attīstībai.
 
Vai bērns var pieņemties svarā, lietojot Marsieši preparātus? Vai tie kaitē bērna zobiem?

Dienas devas enerģētiskā vērtība ir maza, tāpēc, regulāri lietojot šos produktus, bērns nepieņemsies svarā. Turklāt Marsieši produktos cukura vietā izmantoti mākslīgie saldinātāji, tāpēc tie neveicina zobu caurumu veidošanos un nepadara trauslu bērna zobu emalju. Sīrupa sastāvā ir mazliet cukura, lai tas būtu garšīgāks un patiktu arī maziem bērniem, taču cukura sastāvs ir tik mazs, ka nerada nelabvēlīgu ietekmi. Bērnam daudz vairāk var kaitēt saldas limonādes, jo var veicināt svara pieaugumu un zobu bojāšanos.
 
Vai bērna organisms spēj efektīvi pārstrādāt visas Marsieši produktu sastāvā esošās aktīvās vielas?

Bērna organismsMarsieši preparātu sastāvā esošās aktīvās vielas spēj viegli absorbēt, neatkarīgi no bērna ēšanas paradumiem. Tāpēc Marsieši preparāti var palīdzēt sekmēt imūnsistēmas darbību un bērna veselīgu attīstību, kā arī piegādāt vitamīnus vajadzīgajām organisma šūnām.
 
 

Līdzīgi raksti no pediatra

Veselīga uztura ABC skolas vecuma bērniem

Lasīt vairāk

Bērns nav mazais pieaugušais. Pārdomā, lai slodze nav pārāk liela! 

Lasīt vairāk

Mēs esam arī sociālajos medijos

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!