Observatorija

Observatorija... Ko nozīmē šis jocīgais vārds?

Observatorija 1
Es tūlīt izstāstīšu. Tā ir ēka, kur zinātnieki pēta zvaigznes un ap tām esošo kosmisko telpu. Observatorijas svarīgākā daļa ir viens vai vairāki teleskopi, ko izmanto debesu ķermeņu izpētei. 
Observatorija 2
Astronomiskajām observatorijām parasti ir apaļš jumts, zem kura atrodas teleskops. Apaļais jumts griežas, lai varētu izpētīt gandrīz katru vietu debesīs.
Diezgan gudri, vai ne? Ko debesu pētnieki dara mākoņainās dienās, kad zvaigznes nav redzamas? Diemžēl tādās dienās viņi neko neredz, jo daba ir pārāka par cilvēku, un caurskatīt mākoņus nav pa spēkam pat visjaudīgakajiem teleskopiem pasaulē. 

Observatorija

Vai vari izvēlēto objektu izkrāsot tā, lai tas izskatītos īsts? Palūdz pieaugušajam izdrukāt šo krāsojamo grāmatu. Tev vēl vajadzēs krāsainos zīmuļus, un varēsi sākt!

Lejuplādē PDF failu

Observatorija

Kosmosa ceļojums tuvojas noslēgumam.

Aizraujoši fakti

Taču paliec vēl tepat, jo piedzīvojumi vēl nav galā! Nākamajās sadaļās es parādīšu citas interesantas lietas par kosmosu un pat dažādus tehnoloģiskos izgudrojumus. Pateicoties šiem izgudrojumiem, cilvēkiem ir iespēja pavērt kosmosa noslēpumainības plīvuru...

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!