Fotons

Kāpēc gaisma spīd?

Tā spīd, pateicoties fotoniem. Fotoniem nav svara, tāpēc tie ir vienīgie, kas var pārvietoties ātrāk par jebko citu. To sauc par gaismas ātrumu.
Fotons 1
Ieslēdzot lampu istabā, gaisma ir redzama uzreiz. Cik ātra īstenībā ir gaisma? Zinātnieki ir izmērījuši, ka gaismas ātrums ir 300 000 kilometru sekundē. Attālumu no Mēness līdz Zemei gaisma veic vienā sekundē, bet no Saules – apmēram astoņās minūtēs. Neptūns atrodas tik tālu no Zemes, ka gaisma līdz tam nokļūtu četrās stundās. 
Fotons 2
Kas notiek ar gaismu, kad lampa ir izslēgta? Daži zinātnieki apgalvo, ka gaismas viļņus absorbē istabas sienas. To ir diezgan grūti iztēloties, tāpēc varētu būt vieglāk atcerēties skaidrojumu, ka tad, kad spuldze neizstaro gaismu, cilvēka acis spēj redzēt tikai tumsu.

Krāsojamā grāmata

Vai vari izvēlēto objektu izkrāsot tā, lai tas izskatītos īsts? Palūdz pieaugušajam izdrukāt šo krāsojamo grāmatu. Tev vēl vajadzēs krāsainos zīmuļus, un varēsi sākt!

Lejuplādē PDF failu

Krāsojamā grāmata

Kosmosa ceļojums tuvojas noslēgumam.

Saules sistēmā

Taču paliec vēl tepat, jo piedzīvojumi vēl nav galā! Nākamajās sadaļās es parādīšu citas interesantas lietas par kosmosu un pat dažādus tehnoloģiskos izgudrojumus. Pateicoties šiem izgudrojumiem, cilvēkiem ir iespēja pavērt kosmosa noslēpumainības plīvuru...

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!