Svars

Svars

Vai zini, cik tu sver? To var pavisam viegli noskaidrot. Nostājies uz mammas svariem un palūdz, lai kāds no taviem vecākiem pasaka, cik tu sver.
Svars 1
Cik tas ir? Taču atceries, ka tas ir tavs svars uz planētas Zeme – citur kosmosā cilvēku un priekšmetu svars ļoti atšķiras. Kā tas iespējams? Tas ir saistīts ar pievilkšanās spēku jeb gravitāciju. Uz katra kosmiskā objekta tavs svars būtu citāds atkarībā no šī objekta izmēra un sastāva. 
Svars 2
Ja uz Zemes tu sver, piemēram, 20 kilogramu, tad uz Mēness tu svērtu tikai 3,5 kilogramus, bet uz Jupitera – 47 kilogramus, jo Mēness ir ļoti mazs, salīdzinot ar Zemi, un tam ir vājāka gravitācija. Jupiters ir daudzreiz lielāks par Zemi, un tam ir spēcīgāka gravitācija. Tāpēc it viss uz Jupitera būtu smagāks nekā uz Zemes. 
Svars 3
Tas gan attiecas tikai uz lietām, ko var nosvērt svaros. Mēdz jokot, ka uz Mēness ir vieglāk dzejoli iemācīties no galvas, jo tur viss ir vieglāks. Protams, tā nebūt nav. Dzejoļi, domas un vārdi ir netverami, un tos nevar nosvērt.

Krāsojamā grāmata

Vai vari izvēlēto objektu izkrāsot tā, lai tas izskatītos īsts? Palūdz pieaugušajam izdrukāt šo krāsojamo grāmatu. Tev vēl vajadzēs krāsainos zīmuļus, un varēsi sākt!

Lejuplādē PDF failu

Krāsojamā grāmata

VAI VĒLIES UZZINĀT VĒL KAUT KO?

Fotons

Vai vēlies uzzināt vēl kaut ko? Noklikšķini uz gaiši zilās pogas zem teleskopa.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!